kontakt i zamówienia: 502-589-146
Witamy na stronach wody mineralnej Aqua Vitea.
Naturalna woda mineralna Aqua Vitea pochodzi z ujęcia SUDETY w Gorzanowie koło Polanicy Zdroju. Ujęcie położone jest na głębokości 125 m w nieskażonym, zielonym terenie, u podnóży Śnieżnika - bez sąsiedztwa przemysłu, stąd też woda Aqua Vitea należy do najczystszych wód w Polsce.

Naturalna woda mineralna Aqua Vitea wyróżnia się znakomitymi walorami smakowymi dzięki odpowiedniemu stałemu składowi chemicznemu.

Z ważniejszych składników wymienić należy: wapń (Ca2+) - 149 mg/l, magnez (Mg2+) - 14,4 mg/l, sód 57,3 mg/l , oraz węglowodany (HC03) – 586 mg/l. Łączna mineralizacja wynosi ok. 915mg/l


Naturalna woda mineralna Aqua Vitea to szczawa wodorowęglanowo - wapniowa, przeznaczona do powszechnego spożycia, w celach dietetycznych, odżywczych i profilaktyczno zdrowotnych. Doskonale uzupełnia w organizmie składniki mineralne i mikroelementy.

Trzeba sobie zdawać sprawę, że pijąc jakąkolwiek wodę, doprowadzamy do kontaktu środowiska mineralnego tej wody, ze środowiskiem mineralnym naszego organizmu. W konsekwencji uruchamia się się naturalny mechanizm wyrównywania stężeń (w procesie osmozy) - minerały ze środowiska bogatszego przenikają do uboższego. Co z tego wynika? Z wody bogatej w składniki mineralne - przenikają one do organizmu, natomiast woda uboga nie tylko nie dostarczy, ale może je nawet wypłukać z organizmu ze szkodą dla zdrowia.
Wody coraz więcej
W PRL-u wodę (wyłącznie gazowaną) sprzedawano w musztardówkach z saturatorów albo w szklanych butelkach z naklejką "Woda sodowa".

Lata 90. przyniosły rewolucję - w sklepach pojawiła się woda w plastikowych butelkach, także niegazowana. Od tamtego czasu sprzedaż wody butelkowanej w Polsce stale rośnie. W tej chwili wydajemy już na nią 1,5 mld zł i będziemy wydawać - jak prognozują specjaliści - nawet o 8 proc. rocznie więcej. O ile jeszcze kilkanaście lat temu przeciętny Kowalski wypijał rocznie 15 litrów takiej wody, o tyle w ubiegłym roku już prawie 50. Przez ostatnie 12 miesięcy sprzedaż wzrosła prawie o 20 proc., choć do Europy nadal nam daleko - statystyczny Francuz pije ok. 120 litrów wody rocznie, Czech ponad 70, a europejscy liderzy - Włosi - ok. 160 litrów.

Dlaczego jednak, mimo że pijemy coraz więcej wody, tak mało o niej wiemy? Dlaczego, zamiast pić wodę wartościową, sięgamy po tę mniej przydatną dla zdrowia? - Wiedza na temat wody butelkowanej jest u nas niedostateczna - tłumaczy Elżbieta Siliwanowicz z Federacji Konsumentów. - Mamy bardzo słabą orientację nie tylko w nazewnictwie, ale i klasyfikacji. Woda źródlana dobrze się nam kojarzy - z czystością i naturą, dlatego tak chętnie ją kupujemy. A że nie widzimy różnicy między źródlaną a mineralną? Bo dla nas woda to woda - każda butelkowana jest mineralna.